מתוך ראיון עם סיגלית דיל

עורכת דין ביום, סופרת בלילה: הסודות של סיגלית דיל, כותבת האימה
מילים מכושפות: לרגל הוצאת שני ספרים חדשים, הסופרת הפופולרית מגלה איך הפכה הילדה הפחדנית לסופרת מצליחה והיחידה בארץ בז'אנר הפנטזיה לילדים ולנוער
כרמית ספיר ויץ 18/05/2019 14:16 14 דק' קריאה
את המחזה הזה קשה לתאר במילים. המוני ילדים צובאים על דיל בקניון ומבקשים חתימה. רוצים לגעת בתהילה. אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים, שכבר הספיק לטפס על כיסא ולתעד את התופעה, יודע שאין לה אח ורע: המכירות עומדות על כ־80 אלף עותקים מספריה, על פי נתוני הוצאת עם עובד: "אלה אירועים מאוד מרגשים, וכל מי שעובר בזמן הזה בקניון מתקשה להאמין שילדים ובני נוער מתנפלים ככה על ספרים ועומדים בתורים ארוכים רק כדי לקבל ממני הקדשה וחתימה על הספר, כולם בטוחים שמדובר בכוכבת טלוויזיה. אף אחד לא מאמין שמדובר בסופרת ילדים ונוער".

 

 

תוצאת תמונה עבור סיגלית דיל

 

 

על הסופרת סיגלית דיל

ד"ר סיגלית דיל (נולדה ב-1975 בחולון) היא סופרת ישראלית לילדים ולנוער, עורכת דין, רואת חשבון, דוקטור למשפטים ומגשרת. דיל כותבת בז'אנר המסתורין, המתח והפנטזיה ועורכת מפגשים עם תלמידים בבתי ספר ברחבי ישראל.

ספריה
חופש הביטוי בתקשורת – נכתב בשיתוף עם עורכת דין אורלי נתנזון; בהוצאת המכון למחקרי משפט וכלכלה בע"מ.
שעון הקסמים (1999) – ספרה הראשון של דיל מאויר מנוקד, ראה אור בתחילה בהוצאת דני ספרים. בשנת 2015 יצא במהדורה מחודשת בהוצאת עם עובד
תלתלים מכושפים (2002) – הוצאת עם עובד
הפנימייה שלא הייתה (2005) – הוצאת עם עובד
אנשי הקירות (2006) – הוצאת עם עובד
טירת כחולי העין (2007) – הוצאת עם עובד
הבובה (2008) – הוצאת עם עובד
המכשף האפגני (2011) – הוצאת עם עובד
לכודים באפלה (2013) – הוצאת עם עובד
לב של עץ (2016) – הוצאת עם עובד
אפלות (2019) – הוצאת עם עובד
היונה שסבלה מפחד גבהים (2019) – הוצאת עם עובד. מאויר ומנוקד.

קישור לסרטון הקראה

 

ספרי קריאה לנוער

כשהייתי נערה מאוד אהבתי לקרוא ספרים. הספר האהוב עליי היה "אל עצמי" של גלילה רון פדר.

לאחרונה קראתי את הספר " הילדים של המחר" של טלי סביאר כץ ושי גולדן. בספר הזה יש שני גיבורים, נער ונערה ולכל אחד סיפור חיים מורכב. אחד גר בדירת יוקרה והשניה בחלק הפחות טוב של העיר ולשניהם יש קשיים שונים במשפחה. הספר הזכיר לי את "אל עצמי" ונהניתי מאוד לקרוא אותו.